De eerste kampioenen zijn bekend en andere beslissingen staan voor de deur. Nog twee speelronden (in een enkele klasse zelfs nog maar 1) en daarna start de nacompetitie. Met dank aan de KNVB een overzicht van het schema. Uiteraard zal onze redactie een en ander spoedig voorzien van de clubs die overeenkomen met de genoemde positie. Weldra dus een overzicht van hoe, wat en waar.
Hoofdklasse A – B – C –1e klasse A – B – C – D – E
De kampioen promoveert naar de hoofdklasse. De nummers 11 en 12 van de hoofdklasse A, B en C zijn herkansers en spelen met de 15 periodekampioenen van de 1e klasse in zeven poules van drie een halve competitie. De winnaars van deze poules spelen in het seizoen 2013/‟14 in de hoofdklasse. Vervolgens wordt het wedstrijdschema vastgesteld als gevolg van de uitslag van wedstrijden “a”. Hierbij geldt dat de herkanser aantreedt tegen de verliezer van wedstrijd “a”. Indien wedstrijd “a” is geëindigd in een gelijkspel, dan wordt de thuisspelende vereniging aangemerkt als verliezer.
Zaterdag:
POULE 1
3e Periode 1e klas A |
2e Periode 1e klas C |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Nummer 11 hoofdklasse A |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
Nummer 11 hoofdklasse A |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
POULE 2
2e Periode 1e klas A |
1e Periode 1e klas B |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Nummer 12 hoofdklasse A |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
Nummer 12 hoofdklasse A |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
POULE 3
2e Periode 1e klas B |
3e Periode 1e klas C |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Nummer 11 hoofdklasse B |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
Nummer 11 hoofdklasse B |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
POULE 4
1e Periode 1e klas C |
3e Periode 1e klas B |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Nummer 12 hoofdklasse B |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
Nummer 12 hoofdklasse B |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
POULE 5
1e Periode 1e klas A |
3e Periode 1e klas D |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
2e Periode 1e klas E |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
2e Periode 1e klas E |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
POULE 6
2e Periode 1e klas D |
1e Periode 1e klas E |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Nummer 11 hoofdklasse C |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
Nummer 11 hoofdklasse C |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
POULE 7
1e Periode 1e klas D |
3e Periode 1e klas E |
|||
A |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Nummer 12 hoofdklasse C |
Verliezer A |
|||
B |
___________________ |
___________________ |
– |
|
Winnaar A |
Nummer 12 hoofdklasse C |
|||
C |
___________________ |
___________________ |
– |
De winnaars poule 1 t/m 7 handhaving / promotie Hoofdklasse.
1e Klas B – 2e klas C en D west 2
Nummer 12 1e klas B |
2e Periode 2e kl. D |
|||
18 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 2e kl. D |
Nummer 12 1e klas B |
|||
25 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 2e kl. C |
Nummer 11 1e klas B |
|||
18 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 11 1e klas B |
3e Periode 2e kl. C |
|||
25 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 2e kl. C |
1e Periode 2e kl. D |
|||
18 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
1e Periode 2e kl. D |
2e Periode 2e kl. C |
|||
25 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 2e kl. D |
1e Periode 2e kl. C |
|||
18 mei |
D |
___________________ |
– |
|
1e Periode 2e kl. C |
3e Periode 2e kl. D |
|||
25 mei |
D |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar A |
Winnaar C |
|||
01 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar C |
Winnaar A |
|||
08 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar B |
Winnaar D |
|||
01 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar D |
Winnaar B |
|||
08 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
De winnaars E en F handhaving / promotie 1e klasse.
============================================================================
2e Klas C – 3e klas A en B west 2
Nummer 12 2e klas C |
2e Periode 3e kl. B |
|||
18 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 3e kl. B |
Nummer 12 2e klas C |
|||
25 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 3e kl. A |
Nummer 11 2e klas C |
|||
18 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 11 2e klas C |
3e Periode 3e kl. A |
|||
25 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 3e kl. A |
1e Periode 3e kl. B |
|||
18 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
1e Periode 3e kl. B |
2e Periode 3e kl. A |
|||
25 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 3e kl. B |
1e Periode 3e kl. A |
|||
18 mei |
D |
___________________ |
___________________ |
– |
1e Periode 3e kl. A |
3e Periode 3e kl. B |
|||
25 mei |
D |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar A |
Winnaar C |
|||
01 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar C |
Winnaar A |
|||
08 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar B |
Winnaar D |
|||
01 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar D |
Winnaar B |
|||
08 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
De winnaars E en F handhaving / promotie 2e klasse.
============================================================================
============================================================================
3e Klas A-B-C en D – 4e klas A-B-C-D en E west 2
POULE 1
1e Periode 4e klas A |
2e Periode 4e klas B |
|||
18 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas A |
verliezer A |
|||
25 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas A |
– |
||
01 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 2
Nummer 11 3e klas A |
2e Periode 4e klas A |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas B |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas B |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 3
1e Periode 4e klas B |
Hoogst geëindigde 1e team zonder per. |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas A |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas A |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 4
1e Periode 4e klas C |
2e Periode 4e klas D |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas B |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas B |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 5
Nummer 11 3e klas B |
2e Periode 4e klas C |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas D |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas C |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 6
1e Periode 4e klas D |
Hoogst geëindigde 2e team zonder per. |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas C |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas C |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 7
1e Periode 4e klas E |
Hoogst geëindigde 3e team zonder per. |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas C |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas C |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 8
Nummer 11 3e klas C |
2e Periode 4e klas E |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas F |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas F |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 9
1e Periode 4e klas F |
Hoogst geëindigde 4e team zonder per. |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas D |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas D |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 10
Nummer 11 3e klas D |
2e Periode 4e klas F |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas E |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas E |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
– |
Zondag
1e Klas B – 2e klas C en D west 2
Nummer 12 1e klas B |
2e Periode 2e kl. D |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 2e kl. D |
Nummer 12 1e klas B |
|||
26 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 2e kl. C |
Nummer 11 1e klas B |
|||
20 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 11 1e klas B |
3e Periode 2e kl. C |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 2e kl. C |
1e Periode 2e kl. D |
|||
20 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
1e Periode 2e kl. D |
2e Periode 2e kl. C |
|||
26 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 2e kl. D |
1e Periode 2e kl. C |
|||
20 mei |
D |
___________________ |
– |
|
1e Periode 2e kl. C |
3e Periode 2e kl. D |
|||
26 mei |
D |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar A |
Winnaar C |
|||
02 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar C |
Winnaar A |
|||
09 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar B |
Winnaar D |
|||
02 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar D |
Winnaar B |
|||
09 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
De winnaars E en F handhaving / promotie 1e klasse.
============================================================================
2e Klas C – 3e klas A en B west 2
Nummer 12 2e klas C |
2e Periode 3e kl. B |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 3e kl. B |
Nummer 12 2e klas C |
|||
26 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 3e kl. A |
Nummer 11 2e klas C |
|||
20 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 11 2e klas C |
3e Periode 3e kl. A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
2e Periode 3e kl. A |
1e Periode 3e kl. B |
|||
20 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
1e Periode 3e kl. B |
2e Periode 3e kl. A |
|||
26 mei |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 3e kl. B |
1e Periode 3e kl. A |
|||
20 mei |
D |
___________________ |
___________________ |
– |
1e Periode 3e kl. A |
3e Periode 3e kl. B |
|||
26 mei |
D |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar A |
Winnaar C |
|||
02 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar C |
Winnaar A |
|||
09 jun |
E |
___________________ |
___________________ |
– |
Finale |
||||
Winnaar B |
Winnaar D |
|||
02 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
Winnaar D |
Winnaar B |
|||
09 jun |
F |
___________________ |
___________________ |
– |
De winnaars E en F handhaving / promotie 2e klasse.
============================================================================
============================================================================
3e Klas A-B-C en D – 4e klas A-B-C-D en E west 2
De poulewinnaars promoveren naar of handhaven zich in de 3e klasse
De 8 nummers 2 spelen op een nog nader te bepalen wijze om de 3 resterende plaatsen in de 3
POULE 1
1e Periode 4e klas A |
2e Periode 4e klas B |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas A |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas A |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 2
Nummer 11 3e klas A |
2e Periode 4e klas A |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas B |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas B |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 3
1e Periode 4e klas B |
3e Periode 4e klas A |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas B |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas B |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 4
Nummer 11 3e klas B |
2e Periode 4e klas C |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas E |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas E |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 5
1e Periode 4e klas C |
2e Periode 4e klas D |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas C |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas C |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 6
Nummer 11 3e klas C |
2e Periode 4e klas D |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Hoogst geëindigde team zonder periode |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Hoogst geëindigde team zonder periode |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 7
1e Periode 4e klas D |
2e Periode 4e klas E |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
Nummer 12 3e klas D |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
Nummer 12 3e klas D |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
– |
============================================================================
POULE 8
Nummer 11 3e klas D |
1e Periode 4e klas E |
|||
20 mei |
A |
___________________ |
___________________ |
– |
3e Periode 4e klas D |
verliezer A |
|||
26 mei |
B |
___________________ |
___________________ |
– |
winnaar A |
3e Periode 4e klas D |
– |
||
02 jun |
C |
___________________ |
___________________ |
ALLE DATA ZIJN ONDER VOORBEHOUD EN KUNNEN MOGELIJK WORDEN GEWIJZIGD.
VOOR HET OPVULLEN VAN EVENTUEEL OPENGEVALLEN PLAATSEN VERWIJZEN WIJ U NAAR ONDERSTAANDE PUBLICATIE VANUIT ZEIST.
===============================================================================
Ontwikkelingen zondagvoetbal
Recent heeft een viertal verenigingen aangegeven dat ze met ingang van het seizoen 2013 – 2014 zich niet meer inschrijven voor het prestatieve zondagvoetbal en daarmee hun positie in de Top- of Hoofdklasse opgeven. Het betreft de verenigingen Lienden (Topklasse) en Feyenoord AV, FC Hilversum en Argon (allen Hoofdklasse A). De KNVB betreurt dit ten zeerste, maar kan niet anders dan het besluit van genoemde verenigingen te respecteren.
Ten aanzien van de opvulling van de vrij te komen plaatsen in de Top- en Hoofdklasse kan de KNVB het volgende mededelen:
De KNVB gaat er van uit dat genoemde verenigingen voldoen aan hun sportieve plicht en het seizoen zo goed als mogelijk afmaken, inclusief een eventuele nacompetitie. De reeds geplande competitiewedstrijden van genoemde verenigingen blijven dan ook gewoon in het programma staan, net zoals de structuur van de nacompetitie ongewijzigd blijft.
Afhankelijk van de positie op de eindranglijst en de eventuele plaatsing voor de nacompetitie tussen Top- en Hoofdklasse dan wel de nacompetitie tussen Hoofdklasse en 1e klasse, kan worden aangegeven op welke wijze de vrij te komen plaatsen worden opgevuld. Het gaat te ver om de denkbare scenario’s uit een te zetten, omdat het een groot aantal scenario’s met uiteenlopende consequenties betreft. In elk geval wordt de reguliere competitie gespeeld zoals het betaamt. Hetzelfde geldt voor de nacompetitie. De beschreven promotie-/degradatieregeling zoals opgenomen in het bewaarnummer onder 1.23.8 blijft dan ook ongewijzigd.
Indien één of meerdere verenigingen zich hebben geplaatst voor de nacompetitie kan de KNVB pas gaandeweg de nacompetitie aangeven op welke wijze over wordt gegaan tot opvulling van de plaatsen. Indien dit niet het geval is kan dit aan het einde van de reguliere competitie al worden bekendgemaakt. Wel kan met zekerheid worden gesteld dat na het spelen van de reguliere nacompetitie één of meerdere wedstrijden gespeeld moeten worden om tot opvulling in de Hoofdklasse te kunnen overgaan.
De ontwikkelingen zijn tevens van invloed op de onderliggende districtsklassen. Ook daar ontstaan op te vullen plaatsen, doordat plaatsen in de hoofdklasse opgevuld moeten worden. Op dit moment kan niet concreet worden aangegeven waar die plaatsen ontstaan en op welke wijze tot opvulling wordt overgegaan. Ook hier geldt dat zodra er meer duidelijkheid is, de KNVB hierover bericht.
De KNVB gaat er van uit enige duidelijkheid te hebben verschaft in een onzekere situatie. De KNVB streeft er uiteraard naar zo spoedig mogelijk duidelijkheid te creëren.