Meerburg en Olympia houden elkaar in balans

Derde klasse E- De tot aan zaterdag verrassende koploper mocht het zaterdagmiddag opnemen tegen Olympia, de nummer 5 van de ranglijst. De ploeg uit Gouda doet het met die positie op de ranglijst niet slecht en op voorhand was bekend dat dit één van de best voetballende ploegen van de afdeling is. De degradant van vorig jaar heeft vanzelfsprekend de intentie om in de derde klasse in ieder geval een rol van betekenis te gaan spelen. Het beloofde dan ook een spannende wedstrijd te gaan worden.

De wedstrijd startte voortvarend met aan beide kanten wat mogelijkheden maar geen echte kansen. Het publiek ging er dan ook eens goed voor zitten. In de tweede minuut een mooie aanval van Olympia over rechts via de goed spelende Mohamed Harrachi die net naast werd gekopt door de sterke spits Lion van de Velde.

Met amper tien minuten op de klok volgde een mooie aanval van Meerburg met een goed schot van Jayden Bergwijn op aangeven van Lars Barthen. De bal ging net voorlangs het doel. Niet veel later een aanval van Meerburg via Jesse Jasperse op Lars Barthen die jammer genoeg voor Meerburg uitgleed toen hij wilde schieten. Op het eind van de eerste helft nog een kans van Olympia maar het schot werd geblokt. De grootste kans in de eerste helft was al met al voor Meerburg. Uit een vrije trap van Tim Straathof kopte Tom Klumperman de bal richting doel waarna een speler van Olympia de bal net kon wegwerken.

In de tweede helft een sterker Olympia met verzorgd voetbal. Hieruit kwamen wat kleine mogelijkheden voort, maar de sterke verdediging van Meerburg stond hun mannetje. De ploeg van Erik van Zoest kreeg nog een aantal corners zonder echt gevaarlijk te worden. De grootste kansen voor de ploeg uit Gouda waren een schot dat geblokt werd en een kopbal die naast ging. Meerburg bleef gevaarlijk met de lange bal op de behendige Jayden Bergwijn en de in de rust ingekomen Glody Muanda.

De laatste vijftien minuten waren weer voor Meerburg. Een mooie aanval via Luc Schade in de 82e minuut op Muanda, die goed inschoot maar deze werd geblokt (wel of geen hands?) in het strafschopgebied. Vier minuten voor tijd dacht het Meerburg publiek dat Schade scoorde, maar de bal ging net naast en raakte het net aan de zijkant.

De Rijndijkers zakten door het (overigens wel terechte) gelijkspel naar de tweede plek op twee punten achterstand van ESTO dat wel wist te winnen. Volgende week zaterdag de kraker ESTO tegen Meerburg. Voor het verzorgd en goed voetballende Olympia zit er zeker nog een stijging qua positie in en zullen zij het iedere ploeg lastig gaan maken.

Meerburg – Olympia 0-0.

Opstelling Meerburg: Haak, Verra, De la Mar, Straathof, Hiwat, Jasperse (85, Drame), Schade, Overduin, Klumperman (46. Muanda), Barthen (67, Van Haaster), Bergwijn.

Opstelling Olympia: Bogers, Amedi, Bruin, Vat, Verdouw (64. Spaans), Ratsma, Harrachi, Kolenbrander (41. Massimo), Velde, Dijk, Belali (64. Mohandis).

Auteur: Rob Engelse

Redactie
Redactie
Voor iedere liefhebber van het Leidse regiovoetbal. Leidenamateurvoetbal - sinds 2010

Laatste nieuws

Mede mogelijk gemaakt door

Voor de laatste updates!

Volg ons op social media!