Valken’68 kan koploper VELO geen pootje lichten (plus nababbel)

Eerste klasse B- In een wedstrijd op het scherpst van de snede heeft Valken’68 aan het kortste eind getrokken. Lijstaanvoerder VELO greep in de tweede helft het initiatief en boog de 2-1 achterstand om in een 2-3 zege op ’t Duyfrak.

In de eerste doorgang toonde de equipe van Derek van der Plas ambitie en liet zich niet van de wijs brengen door de vroege tegengoal van Koen Starrenburg. De thuisploeg trok het spel naar zich toe en kwam op voorsprong door treffers van Lars Wietsma en Sammy Zandbergen. De laatste zag kort voor rust een vrije trap binnenvallen waar niemand zich blijkbaar aan wilde branden. Via Thom de Vries, opnieuw Wietsma en Van den Oever (kopballetje net naast) kon de ruststand zelfs een riantere marge krijgen, maar het bleef bij 2-1.

Na rust kwam er van de gastheren helaas weinig dreiging meer. Pas in de slotfase moest doelman Özcan Pamuk handelend optreden bij een schot van invaller Nasr Bouhamed en een doorbraak van Jelle van den Oever.

Toch leek Valken aanvankelijk niet in grote problemen te komen. Dat veranderde toen Thijs Ouwehand – vervanger van de net vader geworden Frank Kardjani – zich verkeek op een door de wind afdrijvende voorzet. De botsing met de aanvaller volgde onvermijdelijk en deed arbiter Van Helden wijzen naar de stip. Ongelukkig en zwaar bestraft, maar wel met de 2-2 door opnieuw Starrenburg als gevolg.

Daarna roken de Westlanders bloed en Ouwehand voorkwam knap de snelle 2-3 van Starrenburg na slordig balverlies bij een van zijn medespelers. Vijf minuten later maakte de spits – zijn naam prijkt op het lijstje van menig scout – alsnog zijn en VELO’s derde op feilloos aangeven van linksbuiten De Jong. De laatste leek voor de 2-4 te tekenen, maar de bal sprong van de binnenkant van de paal miraculeus terug in het veld.

In de slotfase bleek de lijstaanvoerder ook het spel van vertragen en afbluffen goed te beheersen. Tot een echt slotoffensief kwam het daardoor niet. De teleurstelling over de mislukte aanval op de koploper was na afloop groot.

Door deze nederlaag, na al twee gelijke spelen, raken de kopposities voorlopig uit zicht. Volgende week kan Valken’68 de schade deels herstellen in een inhaalduel thuis tegen RKDEO.

Valken’68 – VELO 2-3 (2-1). 9. Starrenburg 0-1, 35. Wietsma 1-1, 43. Zandbergen 2-1, 60. Starrenburg (pen.) 2-2, 766. Starrenburg 2-3.

Basisopstelling Valken’68: Ouwehand, Van Duijvenvoorde, Oudshoorn, Slootweg, Arikan, Schaap, Zandbergen, Wietsma, Van den Oever, De Vries, Zalewski.

Beluister hier de nababbel met Thijs Ouwehand:

Laatste nieuws

Mede mogelijk gemaakt door

Voor de laatste updates!

Volg ons op social media!