Eerste klasse B – De teleurstelling droop zaterdagmiddag van de gezichten van de Voorschoten’97-spelers af. De thuisploeg had zojuist met 1-4 van FC Skillz verloren, waardoor de formatie van Roberto Escudero ook na speelronde negentien de hekkensluiter van haar klasse blijft. Het zat Voorschoten’97 op beslissende momenten in de wedstrijd bepaald niet mee, maar de technisch vaardige bezoekers zouden beslist tekort worden gedaan als de Haagse overwinning als dik onverdiend zou worden gekwalificeerd. Dát de thuisploeg een ongelukkige nederlaag tegen FC Skillz had geleden, daar waren vriend en vijand het op Adegeest wel over eens.
De toeschouwers op de tribune waren net gesetteld op hun plek, toen de bedienaar van het Voorschotense scorebord al in actie moest komen. De bezoekers kregen in de openingsminuut van de wedstrijd een, overigens onterecht verkregen, hoekschop, te nemen, waarna de bal voor de voeten van Mohamed Mohamadi stuiterde. De spits bedacht zich geen moment en kogelde van metertje of twintig de bal in de Voorschotense kruising (0-1).
De gastheren herstelden zich knap van deze snelle tegenvaller en luttele minuten later was de stand alweer in balans. Na een scrimmage kwam de bal voor de voeten van Annouar Zibouh, die weinig moeite had om van dichtbij FC Skillz-doelman Wesley Storm, vorig seizoen nog onder de lat bij Voorschoten’97, te passeren (1-1). Na bijna een half uur spelen kwamen de bezoekers opnieuw op voorsprong. De zeer slim spelende Adnan Bajic mocht op ruim twintig meter van het doel een vrije trap nemen, waartegen Voorschoten’97-doelman Justin van Look geen verweer had (1-2).
Nassim El Khiraoui kreeg vijf minuten voor rust een goede mogelijkheid op de 2-2, maar zijn doelpoging verdween over het doel van Storm. De ploegen leken met een 1-2 stand ook richting thee te gaan, maar dat liep toch net iets anders. Mohamadi leek de bal in buitenspelpositie te ontvangen, waarna de aanvaller de bal voor de zekerheid toch maar in het Voorschotense doel prikte. Tot verbijstering van alles wat Voorschoten’97 lief is vond de treffer genade in de ogen van leidsman Ramcharan, die direct hierna voor het einde van de eerste helft floot (1-3).
Na een rommelig openingskwartier in de tweede helft, werd het er volgens Ramcharan binnen de witte kalklijnen bepaald niet gezelliger op. De arbiter, die in totaal acht keer geel trok, besloot vervolgens tot een afkoelingspauze, die ongeveer een kwartiertje in beslag nam. In het laatste half uur van de wedstrijd ging de thuisploeg met man en macht op zoek naar de aansluitingstreffer, maar ook in het tweede bedrijf was Vrouwe Fortuna de thuisploeg niet goed gezind. Eerst tikte Storm een inzet van invaller Donnie van den Berg op de paal, waarna El Khiraoui zijn vrije trap op het aluminium zag belanden. FC Skillz bleef loeren op een tegenaanval en die tactiek betaalde zich uit. Adam Bekkaoui toonde zich koelbloedig voor het Voorschotense doel en bepaalde met zijn geplaatste schuiver de eindstand op 1-4.
Voorschoten’97-speler Nassim El Khiraoui sprak kort na afloop van een ‘frustrerende voetbalmiddag’ voor zijn ploeg. ,,FC Skillz scoorde voor rust drie keer, waarvan er twee doelpunten zeer discutabel waren. Dat het derde doelpunt werd goedgekeurd zorgde ervoor dat we zwaar balend de rust ingingen, maar in de tweede helft hebben we ons als team weer in de wedstrijd geknokt. Het was wachten op de 2-3, maar de bal wilde er gewoon niet in. Ook vandaag kregen we na afloop weer de complimenten van de tegenstander en dat maakt het eigenlijk alleen maar extra zuur. Ondanks deze nederlaag blijf ik optimistisch over de rest van het seizoen. We trainen keihard en er is veel beleving in de spelersgroep. We hebben gewoon een goede overwinning nodig om ons over dit punt heen te helpen. Volgende week gaan we op bezoek bij koploper VUC en waarom zou het daar niet kunnen lukken? We hebben thuis van ze gewonnen en ik acht ons op voorhand zeker niet kansloos”, zo blikte El Khiraoui alvast vooruit.
Voorschoten ’97 – FC Skillz 1-4 (1-3) 2. Mohamadi 0-1, 7. Zibouh 1-1, 24. Bajic 1-2, 45. Mohamadi 1-3, 80. Bekkaoui 1-4.
Basisopstelling Voorschoten’97:Van Look, Van der Meer, Maatoug, Van der Krogt, Maatoug, Dubbeldeman, Ogurie, El Khiraoui, Kaddouri, Zibouh, Zijl.
Basisopstelling FC Skilzz: Storm, El Moussaoui, Liong a Kong, Bajic, Chentouf, Ojiri, Mayala, Van de Berg, Zwarteveld, Mohamadi, Karatas.