MMO voelt zich benadeeld en in steek gelaten door de KNVB (plus reactie)

De wedstrijd MMO – Alphen in de vijfde klasse A is ingelast voor aanstaande zaterdag 22 februari. Dat duel stond aanvankelijk ingepland voor 1 februari, maar vanwege ongeregeldheden bij het treffen tussen AVV Alphen en Hazerswoudse Boys een week eerder werd de club uit Alphen aan den Rijn door de KNVB twee weken ‘on hold’ gezet. In de voorbeschouwing op het afgelopen weekend meldde onze redactie al dat MMO een zeer onregelmatig programma moest afwerken vanaf de winterstop en de situatie werd er door de uitgestelde wedstrijd niet beter op. MMO spreekt van competitievervalsing en voelt zich onrecht aangedaan worden. LAV is het het daar volledig mee eens.

Voorzitter Joep van Rijn: ,,Iedereen weet hoe het werkt in het amateurvoetbal. De spaarzame vrije zaterdagen worden gebruikt voor korte vakanties of om het thuisfront wat extra aandacht te geven. Doordat de KNVB nu deze wedstijd inlast, brengt dit ons in grote personele problemen. Wij worden het kind van de rekening doordat een andere vereniging een straf krijgt. Dat kan toch nooit de bedoeling zijn?”

,,Ondanks al onze inzet blijft de KNVB stellig: de wedstrijd moet vóór 1 maart worden ingehaald. En als je de wedstrijd wilt verzetten dan moeten beide ploegen het daarmee eens zijn. Laat dat nu net het probleem zijn. AVV Alphen wil niet verplaatsen. Niet naar achteren, niet naar voren, niet doordeweeks. Niets. Wij hebben alle kaarten op tafel gelegd, maar vragen de KNVB alsnog om een juiste oplossing te vinden. Er is hier sprake van een omgekeerde wereld en het zou clubs sieren om samen op te trekken in deze. Hoe sterk was het geweest om samen een statement te maken naar de KNVB dat we de wedstrijd verzetten naar bijvoorbeeld april (daar zijn nog 3 inhaaldagen beschikbaar) als teken van sportiviteit? MMO wordt nu de dupe van een straf die een andere club heeft ontvangen.”

Het speelschema van MMO in 2025 zag er tot nu als volgt uit: Woubrugge thuis (11/01), MMO stil (18/01), Ommoord- MMO (25/01), MMO stil (01/02), Football Factory- MMO (08/02), MMO- Overschie (15/02), MMO- AVV Alphen (22/02).

Van Rijn: ,,Het is nog niet te laat om de wedstrijd te verplaatsen. KNVB kom in actie en werk mee aan een competitie zonder competitievervalsing.”

 

Eerder sprak LAV in deze podcast al over de gebeurtenissen in de vijfde klasse A. Ook de voorzitters van Woubrugge en Hazerswoudse Boys waren allerminst tevreden met de gang van zaken.

‘Randje 16’ (aflevering 36): met o.a. aandacht voor Woubrugge en Hazerswoudse Boys

Update maandagochtend 17 februari met een reactie vanuit AVV Alphen: ,,Onze vereniging wordt hiermee in een kwaad daglicht gezet. We hebben de beschikbaarheid van onze selectiespelers opgehaald en zouden er op de voorgestelde data gekeken zelf veel spelers missen waardoor het voor ons niet haalbaar wordt. De KNVB heeft gesteld dat de wedstrijd voor 1 maart gespeeld moet worden, daar kunnen wij dan weer niets aan doen.. na die tijd zou het geen probleem zijn. MMO wordt absoluut benadeeld maar weet dat wij gewoon hebben willen meewerken maar het moet voor ons ook passen.”

Voorstel LAV: laten clubs met elkaar optrekken en de KNVB duidelijk maken dat deze competitie op deze wijze geweld wordt aangedaan en dat het wenselijk is om tot een compromis te komen teneinde competitievervalsing uit te sluiten. Samen sterk. De bond mag best eens afzien van gestelde regels ten einde het menselijke aspect in deze erin te blijven betrekken! Respect voor de KNVB want het zal niet altijd makkelijk zijn om beslissingen te nemen n.a.v. vervelende voorvallen binnen de lijnen. Daarom aan alle clubs de oproep: voorkom narigheid en geef het amateurvoetbal terug! Wel zo leuk voor alle betrokkenen!

Redactie
Redactie
Voor iedere liefhebber van het Leidse regiovoetbal. Leidenamateurvoetbal - sinds 2010

Laatste nieuws

Mede mogelijk gemaakt door

Voor de laatste updates!

Volg ons op social media!