Derde divisie B- De neerwaartse spiraal op de competitieladder is nog niet ontstegen. Tegen TOGB wisten de Vogels na een bliksemstart en een goede eerste helft wederom niet de volle winst te behalen. De opponent uit Berkel en Rodenrijs had aan twee goede kansen voldoende om de Katwijkers wederom in het zand te laten bijten. Daar waar de thuisclub het meest gevaarlijk was maar de soms ultieme mogelijkheden niet wist te verzilveren.
Trainer Danny Hijzelendoorn was voor de zoveelste keer een teleurgesteld man. Hij had zijn team een goede eerste helft zien spelen met het meeste balbezit. Aanvallend en opbouwend zat het ook wel snor bij de gastheren. ,,Het verschil is echter dat zij scoren uit de weinige kansen. Ze komen in de eerste helft een keer voor doel en het is gelijk raak”, baalde de verliezende trainer na afloop van de 1-2. ,,Ook in de tweede helft kwamen zij een keer voor de goal en het was weer gelijk raak. Wij hebben een paar mensen die kunnen scoren maar onze middenvelders scoren momenteel niet. Vorig seizoen lukte dat beter. Na de 1-2 zakte TOGB terug en gaven zij weinig ruimte weg. We moeten positief blijven want aan de energie ontbrak het niet. Wel wordt het tijd dat wij nu weer punten gaan pakken”, klonk hij hoopvol.
De start van de thuisclub was voortvarend. Binnen twee minuten lag de knikker al in het mandje van doelman Moreno Zwarteveld na een knappe actie en dito treffer van nieuwkomer Hans Kamta Mpongo. Een opmaat voor een goed vervolg. Helaas wist Anthony van Dongen hier kort daarop er geen vervolg aan te geven toen hij op een presenteerblaadje door Sem van Oosten werd bediend. Van dichtbij zocht hij het doel te hoog. De thuisclub vergat de marge te verdubbelen en wederom was het Van Dongen die de 2-0 aan zich voorbij liet gaan. Al met al werd het een aantrekkelijk duel met vooral een hoog tempo. De gasten nivelleerden de Katwijkse voorsprong door een treffer van Max le Fevre. Tegen de kansenverhouding in maar in principe nog geen man overboord in een aantrekkelijk schouwspel.
Kort na de hervatting een onoplettendheid, een bal door het midden en Leroy Zwarteveld mocht dodelijk uithalen. Tijd genoeg om de zaken weer recht te trekken maar de schwung van het eerste bedrijf leek er een beetje uit bij de thuisclub. Meer lange ballen in plaats van verzorgd opbouwend voetbal en het opportunisme zou dan de doorslag moeten geven. De gelijkmaker hing een aantal keren in de asgrauwe koude najaarslucht maar een verre lob van Van Oosten op de verlaten kooi van Zwarteveld werd op de doellijn weggekopt.
Kopballen van o.a. Jesse Assendelft scheerden over de deklat. TOGB plooide terug en hield de gelederen gesloten. Trainer Hijzelendoorn bracht nog enkele verse krachten in maar ook zij konden het verschil niet meer maken in de slotfase waarin de thuisclub alles of niets speelde. Het werd helaas niets. Door deze nederlaag komen de onderste regionen steeds meer in beeld. De steven van het Rijnvogels schip zal moeten worden gewend om verdere averij te voorkomen. Met nog twee zware potten voor de boeg, uit tegen Kozakken Boys en thuis tegen VVSB is dit voorwaar geen sinecure.
Scoreveloop: 2. Mpongo 1-0, 34. Le Fevre 1-1, 47. Zwarteveld 1-2.
Opstelling FC Rijnvogels: Van der Plas, Zwanenburg (77. Koppenol) , Assendelft, Michel (77. Scholten), Driebergen, Van Paasen (63. Mieras), Haddadi (46. Roffelsen), Van Dongen (77. Iliohan), Van der Meer, Van Oosten.