ROAC blijft winnen, Sporting Krommenie aan de zegekar gebonden (plus nababbel)

Derde klasse B (zondag)- Ook de laatste wedstrijd voor de winterstop heeft ROAC winnend afgesloten waarmee de winning-streak nu op vijf staat. ROAC sprong uiterst effectief met de kansen om in een wedstrijd waar Sporting Krommenie het meeste balbezit had en ook goede kansen kreeg maar de Rippers hielden stand en trokken uiteindelijk de overwinning over de streep.

De regenval van de laatste dagen had er voor gezorgd dat het hoofdveld onbespeelbaar was dus moest er worden uitgeweken naar het naastgelegen kunstgrasveld. Gelukkig was het op deze waterkoude middag wel droog en zorgde de voor de toeschouwers aantrekkelijke wedstrijd toch voor wat verwarming in de lichamen.

Het eerste wapenfeit kwam van de thuisploeg. Na een goede actie van Jay Koek kwam de bal op links bij Martijn van Trigt. De aanvaller slingerde de bal voor de goal. De voorzet kwam op maat op het hoofd van Bart Hogenboom, maar doelman Bjorn van Rijnbach stond goed geposteerd bij de eerste paal. Ook Sporting Krommenie deed een duit in het zakje. Linksbuiten Kevin de Wit sneed naar binnen en zijn schot belandde buiten bereik van Dammes van der Poel op de paal. De rebound leek binnen gewerkt te worden ware het niet dat dat het lichaam van de goede geposteerde Wessel van der Poel het schot wist te pareren.

Het speelbeeld van de eerste helft was vooral ROAC loerend op de counter met het balbezit voor de Noord-Hollanders. Halverwege de eerste helft zorgde zo’n counter ook voor de voorsprong voor de mannen van Bart Jansen. Van Trigt stak de bal door op Matty van Benten na slim laten lopen van Yoek Bentvelzen. De spits stuurde vervolgens Bart Hogenboom weg op rechts die de zestien in kon dribbelen. Zijn diagonale schot verdween in de hoek en daarmee was de voorsprong voor ROAC een feit. Een prima uitgespeelde aanval over diverse schijven.

Sporting Krommenie drong daarna nog wel aan, creeerde wel wat mogelijkheden maar heel gevaarlijk werd het niet. ROAC kreeg zelf ook nog wel een goede mogelijkheid Een schot vanaf rand vlak voor rust van de vrijstaande Thijs van Seggelen miste kracht en zo werd de rust bereikt met de minimale voorsprong voor ROAC.

In de rust moest doelpuntenmaker Hogenboom het strijdtoneel verlaten en ook bij Sporting Krommenie voerde trainer Kusadasi een dubbele wissel door om een ander te forceren. ROAC kwam echter sterk de rust uit en sloeg ook binnen vijf minuten toe. Een puntgave voorzet via een vrije trap vanaf rechts van Loek van As belandde op het hoofd van de sterk spelende Wessel van der Poel die eerder bij de bal was dan de doelman.

Daarna kwam het initatief weer meer in handen van de bezoekers, die in hun jacht naar de aansluitingstreffer andermaal het houtwerk op hun weg vond. Een schot van afstand ging via de bovenkant van de lat over.

Het gevaarlijkste moment na rust van Sporting Krommenie ontstond door een wat kolderiek moment. Van As wilde terug koppen op de eigen doelman maar zijn kopbal ging via de paal naast. Ander mogelijkheden en kansen werden onschadelijk gemaakt door Dammes van der Poel en verder moest Wessel van der Poel net als in de eerste helft handelend optreden door een bal van de lijn weg te werken.

Het laatste kwartier moest Sporting Krommenie met tien man verder. Na de vijf wisselmogelijkheden moest een speler geblesseerd het veld verlaten. Deze kon dus niet meer vervangen worden. Hierna kwamen ROAC helemaal niet meer in gevaar en na enkele minuten blessuretijd floot scheidsrechter Sarwan Gajadien af en werd het kalenderjaar 2024 afgesloten met wederom een zege en met 9 punten gaat ROAC ook alleen aan de leiding in de tweede periode. 19 januari 2025 gaat de competitie weer hervat worden met een thuiswedstrijd op het eigen Hertogspark tegen SC Hercules Zaandam.

Opstelling ROAC: D. van der Poel, J. van der Meer, W. van der Poel, Boere, Koek, Hogenboom (46. O. van der Meer), Van Seggelen, Van Trigt, Van Benten, Van As, Bentvelzen.

Na afloop sprak Wim Masmeijer met trainer Bart Jansen, hier te beluisteren:

Wim Masmeijer
Wim Masmeijer
Vlagger bij Valken'68, voetbaldier, veel gevolgde twitteraar in de regio. Scherp als een mes en altijd de knipoog. LAchen is gezond, de derde helft ook..

Laatste nieuws

Mede mogelijk gemaakt door

Voor de laatste updates!

Volg ons op social media!