FC Oegstgeest laat zich aftroeven door fel Blauw Zwart

Vierde klasse A- ,,Ja, hoe kan dit? Verliezen van Blauw Zwart na de domper, thuis verliezen van Altior, van vorige week. We moeten dit dinsdag bij de training maar eens goed analyseren en dan ons zaterdag tegen SJZ revancheren. Er is geen man overboord, we staan nog steeds bovenaan”, aldus een teleurgestelde, maar nuchtere conclusie van Jari de Vries na de pijnlijke 1-0 nederlaag tegen Blauw Zwart.

Het had zo’n fraaie start kunnen zijn voor de bezoekers als na een minuutje of vijf Svend Matsen de puike kans op de openingstreffer benut had. ,,Hij stond”, zo ging De Vries verder, ,,een-op-een met de keeper, maar die reageerde knap. Het bleef niet bij die ene kans in de eerste helft, we kregen er meer.”

De verdediger erkende dat het geen kansenregen was, maar dat zijn team met meer scherpte toch echt met een voorsprong de rust in had kunnen gaan. De grootste mogelijkheid was opnieuw voor Madsen. Na een scherpe aanval kwamen Milan Bremmer en opnieuw Madsen in een wel zeer riante positie, waarbij Bremmer het leer maar voor het inschieten leek te hebben. Onzelfzuchtig passte hij op zijn teamgenoot, die daar niet op gerekend leek te hebben. Zijn inzet was te zacht en werd gekeerd door een op de lijn staande verdediger.

Stond Blauw Zwart er dan bij en keek ernaar? Beslist niet. De thuisploeg beet fel van zich af en FC Oegstgeest kreeg bij een aanname van de bal direct een opponent in de nek. Technisch was het bij de mannen van Remco Torken wellicht allemaal wat minder, maar dat werd ruimschoots gecompenseerd door noeste arbeid.

,,In de rust zeiden we vol overtuiging tegen elkaar dat de kansen wel zouden komen en dat bleek al in de tweede minuut,” zo ging de verdediger verder. ,,Bremmer werd gevloerd en Marc Langeveld ging achter de bal staan. Dat is hangen zou je zeggen, maar helaas was de werkelijkheid anders.” De spits, bij wie deze middag ongewoon weinig lukte, pakte dit presentje ook niet uit. Hij schoot voorlangs en dit gaf de thuisploeg nog meer de overtuiging dat er vanmiddag mogelijkheden lagen.

De Vries: ,,Ja, dan weet je dat het een lastige dag wordt. We kwamen moeilijk of niet in ons eigen spel en gingen mee met de blauw-zwarten: heel fysiek, veel de lange bal. We domineerden weliswaar, maar zij knokten voor elke meter, waarbij wij gewoon te veel duels verloren. Tja, en dan komt de aloude voetbalwet om de hoek kijken.”

Die was onverbiddelijk en wreed voor FC Oegstgeest met zo’n twintig minuten te spelen. Bij een counter van Blauw Zwart werd de bal hoog voorgezet en knap tot doelpunt gepromoveerd door invaller Gijs van Steen: 1-0. Alle reserves uit de kast halend toog de ploeg van Huig Jan Heeringa ten aanval. Hoogtepunt van het offensief was een kopbal van Harm-Jaap Boersma tegen de onderkant van de lat. Er werd al gejuicht door FC Oegstgeest, maar de bal had de doellijn kennelijk niet gepasseerd.

Met de tong op de schoenen haalde de thuisploeg het einde en werd de zege binnen geharkt. FC Oegstgeest had zich vergist in de taaiheid en wilskracht van de thuisploeg en kreeg de deksel zo op de neus. De Vries met zijn slotwoorden: ,,Zaterdag thuis winnen van SJZ en dan is er toch weinig aan de hand? We hebben in ieder geval een periodetitel, maar er zit met deze ploeg echt meer in. De kwaliteit hebben we, maar vandaag lieten we die te weinig zien.”

FC Oegstgeest zal met genoegen hebben geconstateerd dat concurrent Altior thuis verrassend niet verder kwam dan 1-1 tegen Nicolaas Boys. Zaterdag zijn de belangen groot in het duel van de nummer een en twee uit de vierde klasse A. De Zoeterwoudenaren staan maar een punt achter, dus de marge is gering. Op de nabije achtergrond kijkt Altior mee.

Blauw Zwart-FC Oegstgeest 1-0 (0-0). 72. Van Steen 1-0.

Basisopstelling Blauw Zwart: Vaneman, Kusse, Vosse, De Jong, Van der Marel, Theil, Berkouwer, Harrison, Hendriksen, Van Deursen, Van Lochem.

Basisopstelling FC Oegstgeest: Wijsman, Driessen, Winkelman, De Ridder, De Roy van Zuydewijn, Van der Meel, Langeveld, Van der Lippe, De Vries, Bremmer, Madsen.

Ruud Fraij
Ruud Fraij
Geboren in 1951 in Leiden, oud-docent Nederlands en Engels, ZZ fan en mag graag snookeren, reizen en een IPA drinken. Dierenliefhebber. Vanaf dag een betrokken bij LAV onder andere als verslaggever. Voetbal is een belangrijke bijzaak in het leven en relativeren de hoofdzaak. Via LAV krijgt het regionale voetbal de aandacht die het verdient.

Laatste nieuws

Mede mogelijk gemaakt door

Voor de laatste updates!

Volg ons op social media!