Vierde klasse A (zaterdag)- Ruim een kwartier voor tijd werd Stan van Rijn, leeg gespeeld, naar de kant gehaald door trainers Barry van Rijn en Remco Breuer. Abe van Velzen was zijn vervanger en de invaller kreeg van de doelpuntenmaker een warme knuffel en smeekbede om de 0-1 voorsprong vooral vast te houden. Dan zou Van Rijn matchwinnaar zijn en voorlopig de held van Warmond zijn. Zijn wens kwam in vervulling en zo deed Warmunda Teylingen andermaal pijn.
Vorig seizoen snoepte Warmunda al vier punten af van buur Teylingen en mede daardoor werden de Sassenheimers geen kampioen. Nu stond de ploeg van Rob Jonkman vooraf hoger op de ranglijst, maar kreeg het opnieuw te maken met een zeer strijdbare opponent, die de wedstrijden tegen de ‘vijand’ telkens lijkt aan te grijpen om boven zichzelf uit te stijgen. Van Teylingen wordt dit seizoen weer meer verwacht qua ranglijst, maar op De Roodemolen bewees Warmunda zichzelf een grote dienst. De overwinning kon ook niet onterecht worden genoemd. Daarvoor speelde de thuisploeg te flets en had Warmunda geruime tijd de controle gehad in de tweestrijd.
Zoals te verwachten viel, was er vooraf weer het nodige vuurwerk om het duel meer cachet te geven. De fietsenrekken waren daarnaast overvol, want vele Warmonders maakten de rit over de A44 om hun ploeg bij te staan. De tribune zat volgepakt met hoofdzakelijk jeugdige supporters die de grootste lol beleefden aan het duel, maar vooral met elkaar.
Op het veld leek er meer spanning op de voeten te staan bij de roodzwarten. De bal werd vanaf het begin veelvuldig ingeleverd bij de verkeerde kleur en Warmunda voelde dan ook geen grote druk in de openingsfase. Het eerste wapenfeit kwam van de bezoekers via Sohrab Safi met een vrije trap waar Wessel Zonjee enige moeite mee had. Gevaarlijker was kort daarop de inzet van Kevin van Bentem, die op de buitenkant van de paal belandde na een fijne dribbel.
Na een kwartier toonde Teylingen eindelijk ook iets in aanvallend opzicht. Mike van der Zon ontdeed zich van Sam Witkamp en verplichtte Rens van der Zwet tot een dappere redding te komen, die voor de thuisploeg slechts een hoekschop opleverde. Even later scoorde Van der Zon wel, maar de vlag was omhoog gegaan voor buitenspel.
Na amper twintig minuten leek de wedstrijd een wellicht beslissende wending te krijgen. Slordig balverlies zorgde ervoor dat Van Bentem Van Rijn kon wegsteken. De aanvaller leek op weg naar een grote scoringskans, maar Mark van der Heijden beging een overtreding. Menigeen dacht aan een rode kaart, maar scheidsrechter Westland leek de verdediger met geel te sparen.
Het tweede deel van de eerste helft was van beide kanten niet denderend. Er werden vooral veel overtredingen gemaakt, waarbij de ernst daarvan overigens meeviel. Het was vooral gooi-en smijtwerk en in voetballende zin konden de ploegen niet imponeren. De blanco score bij rust was dan ook wel te billijken.
Ook in de eerste tien minuten na de pauze gebeurde er weinig voor de doelen en bleef het spel slordig. Wel werd Warmunda brutaler en won het meer en meer duels. De bezoekers leken energieker en begonnen te geloven in een beter resultaat dan een gelijkspel. Min of meer per ongeluk kwam Van Rijn na vijfenzestig minuten in balbezit, maar daarna deed de aanvaller alles goed tot grote vreugde van de meegereisde supporters die een hoop kabaal maakten op de tribune.
Wat minuten later kreeg Van der Zon de kans op de gelijkmaker, maar Van der Zwet was alert bij het uitlopen en hield zijn ploeg in pole position. Dat kwam ook omdat Teylingen bleef aanmodderen en maar geen overwicht kon creëren. Pas in de slotfase moest Warmunda diep gaan om de voorsprong vast te kunnen houden. Zo redde Van der Zwet andermaal na een prima actie van Van der Zon en redde Witkamp op de lijn bij een andere Sassenheimse poging. Dar stond wel tegenover dat de gasten verzuimden het beter uit te spelen bij een paar uitbraken.
De extra tijd duurde voor de aanhangers van blauw en wit heel lang, maar bij het laatste fluitsignaal werd het veld in beslag genomen door de fanatieke aanhang. Een schril contract van vreugde met de op de grond liggende spelers van Teylingen die zich de clash heel anders hadden voorgesteld. Zo leed Teylingen de tweede nederlaag van het seizoen en naderde Warmunda de brigade van Jonkman tot twee punten. Belangrijker nog; de wedstrijd van het jaar voor de Overbos-bewoners werd gewonnen.
Teylingen- Warmunda 0-1 (0-0). 65. Van Rijn 0-1.
Basisopstelling Teylingen: Zonjee, Dofferhoff, Van den Nouland, Van der Heijden, Heemskerk, Vis, Hoogkamer, Prange, Lubbe, Van der Zon, Ritzen.
Basisopstelling Warmunda: Van der Zwet, Stoter, Witkamp, Van Leeuwen, Van Noort, Schiferli, Van Dam, Safi, Van Bentem, Van Kesteren, Van Rijn.