Derde Klasse B (West I) – Een heuse topper in de top van deze derde klasse. Voorafgaand aan deze speelronde hadden de gastheren van DWS 16 punten, waarmee de ploeg nadrukkelijk meedoet bovenin. Uitdager EMM’21 had vier punten minder en dus was op speeldag acht de uitgelezen kans om het vuur aan de schenen van de ploeg uit Amsterdam te leggen en het gat te verkleinen tot één puntje. Het plan, toeslaan in de omschakeling, resulteerde in een afgetekende 0-3 overwinning voor de roodzwarten.
Voorafgaand had trainer Jan de Koning zijn team uitvoerig voorbereid op de ontmoeting met DWS: veel individuele kwaliteit, sterk aan de bal, maar soms een tikkie nalatig in de omschakeling. De formatie uit Roelofarendsveen liet het balbezit aan de tegenstander, rustig wachtend op een momentje om zelf toe te slaan. Dat moment kwam en het resultaat was een werkelijk schitterend doelpunt. Een inworp aan de linkerkant belandde bij Stijn Rietbroek die de bal vasthield en hem puntgaaf achter de verdediging van DWS legde, waar rechtsback Nadal Wesselman opgekomen was. De uitkomende doelman werd met een heerlijk stiftje in het hemd gezet.
Vanaf het middenveld zag Michael van der Zwet (foto) zijn ploeg sterk beginnen aan de tweede helft: ,,Vrij snel na het begin van de tweede helft kwamen we op 0-2. Opnieuw was het een steekbal waardoor we gevaarlijk konden worden. Nu werd Tijs Barto weggestuurd en hij kreeg de bal ongeveer op de punt van de 16-meter. Vanaf daar gaf hij een prima voorzet richting tweede paal, waar Stijn Rietbroek klaarstond. Na die 0-2 hielden zij veel balbezit maar tot echt grote kansen kwam het niet. Vooral acties over de zijkanten en voorzetten, maar daar hadden we goed het oog op.”
Vervolgend: ,,Iets van 20 minuten voor tijd scoorden we een goal die identiek was aan de tweede, alleen kwam de assist vanaf punt 16 nu van mij. Net daarvoor waren zij met tien komen te staan dus toen was het het wel gedaan.” Over man van de wedstrijd Rietbroek en het scorend vermogen van zijn ploeg spreekt Van der Zwet lovend: ,,Vorige week speelden we met twee andere spitsen (Luke Bakker en Joey van der Geest) en scoorden we negen keer, vandaag stond Stijn daar en doet hij het met twee goals natuurlijk ook heel goed. Dat geeft vertrouwen voor volgende week tegen SDZ, als je die wint doe je echt mee.”
De Koning: ,,Een fantastische week voor ons. Vorige week waren we in staat onze kansen te benutten en haalden we uit. Midweeks speelden we eigenlijk nog beter tegen Jong Ter Leede voor de Huurmaat LAV Cup (6-0) en nu deze uitslag weer. Achttien keer scoren en nul tegen in 1 week tijd. Dat smaakt naar meer.”
AFC DWS – EMM’21: 0-3 (0-1). Doelpuntenmakers EMM’21: Wesselman (Nadal), Rietbroek (2 x).