Voetbalvereniging Foreholte heeft een uiterst succesvolle veilingavond achter de rug. In een bomvol clubgebouw werden vrijdagavond over de 200 kavels afgehamerd. Dat werd voor de vijfentwingste keer in de clubgeschiedenis gedaan. De jubileumeditie leverde uiteindelijke een recordbedrag op, maar liefst 120.000 euro. De volledige opbrengst van de veiling en de loterij gaat volledig naar jeugdvoetbal binnen de vereniging.
Bijzondere editie
De jubileumeditie stond in het teken van 25 jaar veilen. Op 15 december 2000 werd er voor het eerst op sportpark De Elsgeest geveild. Nu, 25 jaar later, werden bovenal herinneringen opgehaald aan een kwart eeuw veilen. In de aanloop naar de veiling werd een speciale digitale uitgave van het Veiling Magazine, inclusief een 50 minuten durende podcast, gelanceerd. Hierin stonden voornamelijk de vrijwilligers achter het veilen centraal. Daarnaast was er op de avond zelf een geïmproviseerd museum met foto’s en een spectaculair openingsfilmpje. Verder vertolkten een aantal muzikanten van koperensemble BRASSO het Foreholte-clublied.
Daarna gingen 232 kavelers – gevarieerd van dinerbonnen tot gesigneerde shirtjes – onder de hamer van veilingmeesters Theo van Werkhoven – al 25 jaar actief – en Jan-Piet Does. Een aantal kavels trokken daarbij bijzonder veel aandacht. Zo ging een geheel georganiseerd feestje bij Cheers en een bezoek aan Manchester United – Manchester City (aangeboden door Edwin van der Sar) voor veel geld weg. Voordat het eindbedrag door een trotse veilingmeester bekend werd gemaakt, sloot zanger Danny Plezier de avond af.
‘’Hier doe je het voor’’
Voorzitter Rogier Hoeijmans is bijzonder blij met het eindresultaat. “Dit bedrag hadden we natuurlijk nooit durven dromen. We zijn dan ook heel erg blij. We danken iedereen die de loterij (lotenkopers, verkopers en hun begeleiders) en de veiling (kavelaanbieders, kavelkopers en vrijwilligers) mogelijk heeft gemaakt. Een avond om nooit meer te vergeten. Wie goed kijkt, ziet dat dit het resultaat is van 25 jaar veilen. Het concept is nooit veel veranderd, en dat is meteen een compliment aan iedereen die ons heeft gebracht waar we nu staan.”
De opbrengst van de loterij en de veiling komt volledig ten goede aan de jeugdafdeling van Foreholte. Hierdoor kunnen zij het voetbal faciliteren zoals zij dat voor ogen hebben: een veilige en fijne omgeving die voor iedereen toegankelijk is en blijft. De contributie alleen is namelijk niet toereikend om alle materialen, faciliteiten en evenementen te bekostigen.