Derde divisie B- Voor de zoveelste keer dit seizoen bleek het rendement uit het aantal gecreëerde kansen dat de roodzwarten bij elkaar voetbalden bijzonder laag. Ook tegen Goes herhaalde dit scenario zich. Bij doeltreffendheid staat de ploeg bij half-time al op een aardige voorsprong, maar het was dit keer een nul op het scorebord. Dat aloude voetbalwetten steeds weer opgeld doen, was zaterdagmiddag ook pijnlijk herkenbaar op De Kooltuin. De bezoekers hadden aan een minimaal aantal mogelijkheden genoeg om het maximale eruit te halen. Met een verdiende 1-2 overwinning gingen de Zeeuwen, die nog op het randje van het P/D koord dansen, huiswaarts.
Jacco Scholten werd wederom uitverkoren tot de MotM. Ook hij had er geen verklaring voor waarom er zoveel kansen werden gemist. ,,Wij speelden zeker in de eerste helft voetballend goed maar in de tweede helft minder”, sprak hij terecht. Hij sloeg hiermee de spijker op zijn kop want het tweede bedrijf was een van de slechtste van dit seizoen. Veel passes die over de zijlijn gingen en net als in de eerste helft een handvol gemiste kansen. Het was bepaald niet om warm van te worden daar waar de lentezon een en ander compenseerde. Scholten: ,,Het kon alle kanten op en het was een wedstrijd waarin degene die het eerste zou scoren de winnaar zou worden. We moeten na deze nederlaag wel punten gaan pakken, maar ik heb er nog volop vertrouwen in”, klonk hij optimistisch.
De Vogels startten opportuun met enkele gevaarlijke momenten voor het doel van Matthew Lentink. Doch hij en zijn verdedigers wisten met uitgestoken benen een vroege inslag te voorkomen. Het zou zich nog diverse keren herhalen. Het was telkens een gevalletje van net niet. De bezoekers lieten zich echter ook niet onbetuigd en kwamen er af en toe gevaarlijk uit. Zo moest doelman Pim van der Plas met behulp van zijn defensieve kompanen een vroege 0-1 voorkomen. De mogelijkheden voor een voorsprong van FCR bleven zich echter aandienen, maar stierven telkenmale in schoonheid. Het was wonderbaarlijk dat de rust met 0-0 aanbrak.
Na de hervatting aanvankelijk hetzelfde scenario met kansen voor de gastheren maar met name Hans Kwanta Mpongo faalde in de afwerking. Opponent Goes bleef overeind en was zeker niet de mindere van de Katwijkers, die het nadien lieten afweten. Een snelle aanval over links werd door Timo Lijbers fraai afgerond met een schot stijf in het verre kruis. En wederom deden oude voetbalwetten de realiteit herleven. Doelman Van der Plas voorkwam een vroegtijdig einde aan het duel door de zaken nog levendig te houden maar was uiteindelijk kansloos op de uitgespeelde counter die door Sjoerd Verhulst simpel werd binnen gelopen, 0-2.
Dat in de blessuretijd een min of meer toevalstreffer van Sem van Oosten (voorzet die over de keeper binnen waaide) de spanning terug zou brengen was een dagdroom. De tijd was tekort om de zaken nog recht trekken. Een onverwachte bittere pil die de Vogels zullen moeten slikken en de rug moeten rechten om verdere averij in het vervolg van het seizoen te voorkomen.
Scoreverloop. 67. Lijbers 0-1. 86. Verhulst 0-2, 90.+2 Van Oosten 1-2.
FC Rijnvogels. P. van der Plas, Zwanenburg, Michel, D. van der Plas, Driebergen (23. Van Paasen), J. Scholten, M.Scholten (46. Mieras), Haddadi, Kwanta Mpongo (71. Koppenol), Van der Meer, Van Oosten.