De redactie van Leidenamateurvoetbal.nl heeft een onderzoekje verricht. Er is gekeken naar de Nederlandse steden/ gemeenten met een inwonertal van >100.000. Zoals ongetwijfeld bekend zitten Leiden en Alphen aan den Rijn boven dat aantal. Vervolgens is onderzocht hoeveel clubs er per stad/ gemeente nog bestaan waarbij is uitgegaan van een eerste elftal in een standaardklasse. Een club als Kagia wordt meegeteld in de gemeente Haarlemmermeer en Aarlanderveen en Zwammerdam worden tot Alphen aan den Rijn toebedeeld. In Leiden zijn nog acht clubs over, waarbij Sporting Leiden zaterdag en zondag als één club wordt gezien. Slechts vier steden/ gemeenten van meer dan 100.000 inwoners hebben minder dan tien clubs die (nog) in leven zijn. Dat zijn Almere, Zoetermeer, Leiden, en Alkmaar. In de tabel zijn de inwonersgetallen afgerond naar boven of naar beneden (voorbeeld: 104.450 is 104.000 en 104.550 is 105.000). Benieuwd hoe de vlag er over pakweg vijf jaar bij hangt. Zie hieronder de complete lijst.

Stad/ gemeenteInwonersClubs
Amsterdam87300048
Rotterdam65100046
Den Haag54600033
Utrecht35800025
Eindhoven23400014
Groningen23300024
Tilburg22000014
Almere2120006
Breda18400015
Nijmegen17800017
Apeldoorn16300016
Haarlem16300015
Arnhem16100012
Enschede16000024
Amersfoort15700013
Zaanstad15700015
Haarlemmermeer15600011
Den Bosch15500012
Zwolle12900014
Zoetermeer1260004
Leiden1250008
Leeuwarden12400012
Maastricht12200014
Dordrecht11900010
Ede11700012
Alphen1120006
Westland11000011
Alkmaar1090008
Emmen10700025
Delft10400010
Venlo10200010
Deventer10100015

Note redactie: bij Alphen aan den Rijn staat 6 bij aantal clubs. Dit is niet juist. Zou elf moeten zijn, namelijk inclusief Koudekerk, Hazerswoude, Boskoop en Benthuizen (ofwel vv Koudekerk, Bernardus, Haz. Boys, Floreant en BSC’68).